Zalety umów krótkoterminowych – idealne rozwiązanie dla startupów

Umowy krótkoterminowe najmu powierzchni biurowej cieszą się popularnością w środowisku startupowym. Dlaczego to dla nowych i innowacyjnych firm atrakcyjniejsze rozwiązanie niż tradycyjne długoterminowe umowy najmu?

Elastyczność umowy krótkoterminowej

Największą zaletą umów krótkoterminowych jest elastyczność, kluczowa w dynamicznym świecie startupów. Startupy często nie mają ustabilizowanej sytuacji, borykają się z niepewnością ekonomiczną. Wahania rynkowe i rosnące wymagania klientów i kontrahentów zmuszają nowe firmy do szybkiego dostosowania się do zmian. Potrzebują pracowników i powierzchni biurowej na krótko – do realizacji konkretnego projektu czy zadania. Dzięki umowie krótkoterminowej wynajmują powierzchnię biurową na rok lub dwa lata i nie muszą przyjmować długoterminowych zobowiązań.

Gotowe moduły biurowe to oszczędność czasu

Wynajęcie gotowego modułu biurowego na podstawie umowy krótkoterminowej nie wymaga inwestycji czasu, pracy, finansów w profesjonalne wyposażenie i dostosowanie biura do preferencji startupu. Gotowe moduły biurowe w biurowcu Bronowice Business Center 11 w Krakowie można spersonalizować, czyli dowolnie zaaranżować i doposażyć według potrzeb najemcy. Startup po prostu wchodzi do biura i koncentruje się na realizacji celów biznesowych.

Biurowe udogodnienia dla startupów

Gotowy moduł biurowy w BBC 11 to odpowiednio zaaranżowana i nowoczesna siedziba, która sprawia, że wizerunek startupu staje się profesjonalny. Najemca może korzystać z nowoczesnych rozwiązań technologicznych, sprzętowych, instalacyjnych, technicznych, ergonomicznych oraz z usług dodatkowych. Ma dostęp do zaplecza socjalnego, recepcji, miejsc parkingowych, ochrony i klimatyzacji, a nawet do obszarów relaksu oraz przyjemnego i estetycznego otoczenia na zewnątrz budynku.
Obiekt przy Jasnogórskiej 11 w Krakowie dysponuje zaawansowaną infrastrukturą teleinformatyczną, która jest ważna w przypadku startupów – podstawą ich działalności są często technologie przyszłości. Do dyspozycji najemców są sale konferencyjne – miejsca organizacji spotkań z klientami i partnerami biznesowymi, zespołowych burzy mózgów, szkoleń, prezentacji, eventów firmowych.

Testowanie biura dzięki umowie krótkoterminowej

Startupy poszukują najlepszych i unikalnych rozwiązań, co dotyczy także przestrzeni biurowej. Nie zawsze wiedzą, czy na dłuższą metę warunki biurowe będą odpowiednie dla ich firmy. Potrzeby w zakresie przestrzeni biurowej zmieniają się wraz z eskalacją biznesu. Umowy krótkoterminowe pozwalają startupom testować gotowe moduły biurowe, adaptować je pod swoją działalność i bieżące potrzeby przed podjęciem decyzji o wynajmie długoterminowym. Mogą ocenić, czy dana przestrzeń i lokalizacja pasują do ich zespołu i kultury organizacyjnej firmy. Plusem gotowych modułów biurowych w BBC 11 jest wybór formy open space lub gabinetowej oraz łatwość zwiększania lub zmniejszania powierzchni biurowej w zależności od zmian strategii oraz liczby pracowników, projektów, obsługiwanych klientów i kontrahentów.

Umowa krótkoterminowa i budżet startupu

Najem gotowego modułu biurowego na czas aktualnych potrzeb jest bardziej opłacalny dla startupów niż nierzadko wysokie opłaty początkowe, stałe zobowiązania finansowe i opłaty za realnie niezajętą przestrzeń biurową, wynikające z umowy długoterminowej zawartej na 5, 7 lub 10 lat. Dzięki umowie krótkoterminowej najmu powierzchni w biurowcu Bronowice Business Center 11 w Krakowie zarządzanie budżetem startupowym będzie bardziej przemyślane i skuteczne.

Telefon
+48 574 456 004,
+48 606 194 285,
+48 574 456 752
E-mail:
wynajem@mixbiura.pl