Zalety umów krótkoterminowych – idealne rozwiązanie dla startupów i firm czekających na biura docelowe

Na rynku biurowym coraz więcej umów jest zawieranych na 5 lat. Taka prolongata czasu umowy nie będzie odpowiadać każdemu najemcy. Firmom, które chcą wynająć nowoczesne biuro od zaraz i maksymalnie na 2 lata, proponujemy najem krótkoterminowy gotowych modułów biurowych.

Dla kogo umowa krótkoterminowa?

Umowa krótkoterminowa w przypadku najmu powierzchni biurowej w budynkach Bronowice Business Center 11 w Krakowie obowiązuje od 12 do 24 miesięcy. To dobra opcja dla firm wchodzących na rynek, chcących szybko rozpocząć działalność i w międzyczasie szukać biura docelowego lub je budować. Przeznaczona jest także dla przedsiębiorców, którzy nie zamierzają się wiązać długoterminową umową najmu z jedną lokalizacją. Działają według zasad nowoczesnego, dynamicznego biznesu, który pozwala na mobilność.

Z najmu krótkoterminowego skorzystają również firmy, które potrzebują siedziby na już i na czas krótszy niż 60 miesięcy – na przeczekanie niekorzystnych warunków rynkowych. Wstrzymują się z zakupem, rozpoczęciem lub zakończeniem budowy biura w związku z wysokimi kosztami budowy i obsługi kredytów budowlanych oraz rosnącymi opłatami eksploatacyjnymi.

Na początku działalności inwestowanie we własną nieruchomość lub w najem długoterminowy nie zawsze jest możliwe i wskazane, zwłaszcza gdy sytuację ekonomiczną w kraju i na świecie cechuje niestabilność. Startupy wchodzące na rynek, firmy nowo założone obawiają się niepewności gospodarczej i geopolitycznej. Zrozumiała jest ich niechęć do długoterminowych umów najmu w pierwszej fazie rozwoju startupu. Najem krótkoterminowy jest dobrym krokiem na start i rozruch firmy – daje możliwość angażowania środków finansowych w działania pomnażające kapitał.

Krótkie umowy najmu w biurowcu BBC11 będą atrakcyjne dla firm o wysokich wymaganiach, przywiązujących wagę do jakości warunków pracy i planujących relokację do budynku docelowego. Najem krótkoterminowy adresowany jest również do organizacji w procesie transformacji i restrukturyzacji, które w obliczu dynamicznych zmian na rynku i wewnętrznych przetasowań nie chcą się wiązać ryzykownymi umowami długoterminowymi. W tym rozwiązaniu odnajdą się także mniejsze firmy, które chcą sprawdzić swoje potrzeby i oczekiwania biurowe, testując profesjonalną, typową dla środowiska biznesowego przestrzeń do prowadzenia prac biurowych, organizowania zebrań, prezentacji i spotkań służbowych. Forma najmu gotowych modułów biurowych na rok lub dwa lata jest adresowana do przedsiębiorstw realizujących projekty czasowe, kontrakty trwające kilkanaście miesięcy, do których zatrudniają dodatkowy personel i bezzwłocznie potrzebują odpowiednio zaaranżowanej, nowoczesnej siedziby.

Plusy umów krótkoterminowych

Największą zaletą krótkich umów najmu biura jest elastyczność. Umowy krótkoterminowe umożliwiają szybszą adaptację do zmieniających się potrzeb biznesowych i sytuacji w firmie związanej ze spadkiem lub wzrostem liczby pracowników, zmianą branży, profilu firmy czy lokalizacji. Konsekwencją tych przekształceń może być konieczność zmniejszenia/zwiększenia powierzchni gotowych modułów biurowych lub przeniesienia siedziby do innego miasta i rezygnacja z najmu bez ponoszenia kosztownych kar umownych. Do walorów umów krótkoterminowych zaliczyć można także minimalizację ryzyka związanego z wahaniami cen czynszu, popytu i podaży na rynku nieruchomości biurowych, konkurencyjność wynikającą z częstszych okazji do renegocjowania warunków umowy najmu i skalowalność powierzchni biurowej idąca za ekspansją biznesu.

Telefon
+48 574 456 004,
+48 606 194 285,
+48 574 456 752
E-mail:
wynajem@mixbiura.pl