Umowy krótkoterminowe najmu to rodzaj umów, które obowiązują przez krótki czas i są alternatywą dla umów długoterminowych zawieranych na 5 lat i więcej. W przypadku nieruchomości w ofercie MIX GROUP krótkoterminowe umowy najmu obejmują okres od 12 do 24 miesięcy.

Jak freelancer skorzysta na umowie krótkoterminowej?

Takie umowy są idealnym rozwiązaniem dla freelancerów, ponieważ dają im większą elastyczność i swobodę w zarządzaniu przestrzenią, czasem, finansami, zadaniami i kreatywnością. Łączą się z możliwością wynajmowania gotowego modułu biurowego wtedy, gdy istnieje taka realna potrzeba, i z dostosowaniem jego wielkości do preferencji i budżetu.

Osoby prowadzące działalność freelancerską same decydują, jakie projekty realizują i z kim będą współpracować. Mogą pracować zdalnie z dowolnego miejsca, ale potrzebują także spokojnej i profesjonalnej przestrzeni do spotkań z klientami, współpracy z innymi specjalistami czy freelancerami, a nawet do skupienia się na realizacji swoich projektów, bez faktorów, które dekoncentrują.

Umowy krótkoterminowe pozwalają uniknąć zobowiązań długoterminowych, ograniczających możliwości rozwoju osobistego i zawodowego. Wiążą się także z brakiem kar umownych na wypadek zmiany strategii czy lokalizacji biznesu. Umożliwiają lepsze dostosowanie się do zmieniających się potrzeb klientów i warunków rynkowych.

Zalety biura stacjonarnego wynajmowanego na krótki czas

Działalność freelancera to często praca na odległość nad różnymi projektami, w różnych branżach i dla zróżnicowanych klientów. Freelancer, zachowując miejsce, które jest fizyczną siedzibą firmy, a nie tylko wirtualną, zyskuje profesjonalny, prestiżowy adres, który uwiarygadnia jego działalność.

Organizowanie spotkań z potencjalnymi i już zdobytymi klientami w reprezentatywnym biurze korzystnie wpływa na relacje biznesowe i daje większe szanse na dalszą, owocną współpracę. Pokazuje, że freelancer dba o satysfakcję klientów wielowymiarowo.

Kontakt twarzą w twarz ze zleceniodawcą jest wskazany i często niezbędny, a zachowanie poufności i prywatności wymagane – własna, bezpieczna przestrzeń biurowa spełnia te warunki. Pozwala otrzymać bezpośrednią informację zwrotną od klientów i budować z odbiorcami dobre relacje.

Jednocześnie gotowy moduł biurowy to wygoda – ciężar wyposażenia, umeblowania spoczywa nie na freelancerze, a na deweloperze. Łączy się to z oszczędnością czasu i pieniędzy. Najemca nie musi inwestować środków w zakup własnego biura lub remont, tylko wchodzi do odpowiednio dla siebie zaaranżowanej, ergonomicznej przestrzeni.

Najem krótkoterminowy a wizerunek freelancera i budowanie sieci kontaktów

Umowa krótkoterminowa to dobry czas na przetestowanie i rozwijanie potencjału pomysłów biznesowych. Najem gotowego modułu biurowego w biurowcu, w którym funkcjonują również inni najemcy, sprzyja rozwojowi sieci kontaktów, kompetencji i kreatywności. Otwiera także na nowe doświadczenia i perspektywy, wzmacnia produktywność i motywację. Profesjonalne otoczenie biurowe to odizolowanie od problemów związanych z pracą w domu czy w przestrzeni współdzielonej, jak hałas, rozproszenie uwagi, brak prywatności i niski poziom samodyscypliny.

Biuro ulokowane w nowoczesnym obiekcie biurowym takim jak Bronowice Business Center 11 w Krakowie przy ulicy Jasnogórskiej korzystnie wpływa na kreowanie wizerunku biznesowego i wiarygodności freelancera. Świadczy o profesjonalizmie i niezależności jego firmy, a nawet może podnosić atrakcyjność i konkurencyjność oferty oraz prestiż na rynku pracy. Poza tym poprawia komfort pracy.

Najemcy gotowych modułów biurowych w biurowcu spełniającym standardy bezpieczeństwa, higieny i ekologii mogą korzystać z dodatkowych usług jak recepcja, monitoring, punkt gastronomiczny. Mają dostęp do sprzętów biurowych, sal konferencyjnych, nowoczesnej infrastruktury teleinformatycznej, które każdego dnia wspierają freelancera i jego biznes.

Telefon
+48 574 456 004,
+48 606 194 285,
+48 574 456 752
E-mail:
wynajem@mixbiura.pl