Jaki jest związek między sukcesem firmy a nowoczesnym biurem? Praca w formie home office może być skutecznym rozwiązaniem, jeśli dotyczy zadań indywidualnych. Projekty wymagające współpracy z różnymi specjalistami i zaangażowania osób z innych działów zdecydowanie zyskują na efektywności, jeśli są realizowane w biurze stacjonarnym. Z badania firmy Deloitte wynika, że dla 39% ankietowanych biuro jest najlepszym miejscem współdziałania, bo pozwala na konfrontację pomysłów i koncepcji, wzajemne inspirowanie się i korzystanie z energii grupy. Wzmacnia też poczucie przynależności i bycia ważną częścią organizacji.

Ważne elementy: rodzaj i aranżacja przestrzeni biurowej

Gotowe moduły biurowe mogą mieć zabudowę gabinetową lub typu open space, w zależności od potrzeb najemcy. Przestrzenie otwarte, pełne gwaru i prowadzonych rozmów, choć przeznaczone do pracy wspólnej, nie działają korzystnie na wzrost poziomu produktywności i kreatywności, a co za tym idzie, mogą obniżać morale pracowników i ich zadowolenie z pracy. Wiele zależy od branży, w jakiej działa firma, dlatego tak ważne jest dopasowanie warunków biurowych do kultury organizacyjnej firmy i oczekiwań pracowników.

Przyjazne przestrzenie do pracy projektowej, wymagające skupienia, są wyodrębnione w formie dobrze wyciszonych gabinetów, z właściwą akustyką, odizolowanych od reszty zespołu czy od hałaśliwych open space’ów. Nadają się do prowadzenia spotkań online, wideokonferencji, szkoleń wirtualnych. Układ i charakter pomieszczeń oraz wyposażenie operator nieruchomości może spersonalizować tak, by dopasować je do potrzeb i upodobań najemcy.

Nowoczesne biuro to biuro inkluzywne

Na komfort pracy wpływają także: odpowiednie nawilżenie, oczyszczenie, schłodzenie lub ogrzanie powietrza, związane z nowoczesnym systemem wentylacji i klimatyzacji w budynku; tworzenie łąk kwietnych i wykorzystanie zieleni we wnętrzach, naturalnych i bezpiecznych materiałów (w tym pochłaniających dźwięki) czy zastosowanie neutralnych, jasnych i ciepłych kolorów w oparciu o psychologię barw.

Uwzględnianie biologicznych potrzeb człowieka w projektowaniu i urządzaniu biurowców Bronowice Business Center ma wpływ na poziom zadowolenia z miejsca pracy i przekłada się na efektywność pracownika. Nowoczesne biura MIX SPACE to przestrzenie zorientowane na człowieka.

Poznanie stylu pracy pracowników, specyfiki stanowisk, firmy i branży ułatwia personalizację gotowych modułów biurowych i przygotowanie ergonomicznych stanowisk pracy oraz funkcjonalnej przestrzeni. Przy aranżacji nowoczesnego biura bierze się pod uwagę różne modele pracy, także hybrydowe, zdalne, rotacyjne. Istotne stają się dostępność i inkluzywność gotowych modułów biurowych, żeby stworzyć komfortowe warunki pracy dla wszystkich, także dla osób z niepełnosprawnościami.

Najem elastyczny

Uwrażliwienie na potrzeby najemcy i jego personelu nierzadko prowadzi do rearanżacji czy doposażenia biura, ale także reorganizacji przestrzeni. Pomaga w tym sztuka elastyczności i personalizacji, modułowość powierzchni i krótkoterminowe umowy najmu. Zwiększenie lub zmniejszenie wielkości wynajmowanej powierzchni w zależności od aktualnego zapotrzebowania jest dużą zaletą nowoczesnego biura najmowanego na podstawie umowy krótkoterminowej.

Nowoczesne biuro pomaga w osiągnięciu efektu work-life balance. W MIX SPACE kluczowe jest takie zaaranżowanie gotowych modułów biurowych, aby stały się one nie tylko komfortowym i zgodnym z przepisami BHP miejscem pracy, ale również motywacją i inspiracją do dalszych wyzwań zawodowych. Wysoka efektywność i zadowolenie pracowników to prosta droga do sukcesu finansowego przedsiębiorstwa.

Telefon
+48 574 456 004,
+48 606 194 285,
+48 574 456 752
E-mail:
wynajem@mixbiura.pl