Długoterminowy wynajem biura może przynieść wiele korzyści nie tylko dużym, znanym międzynarodowym korporacjom o niezachwianej pozycji na rynku, ale i średnim czy mniejszym przedsiębiorstwom, którym zależy na minimalizacji ryzyka biznesowego i optymalizacji kosztów związanych z prowadzeniem własnego biura. Będzie to odpowiednia forma dla firm, które potrzebują stabilności, szukają oszczędności oraz stawiają na rozwój, profesjonalizację wizerunku i wysoki komfort pracy.

Stabilność

Kiedy firma wynajmuje biuro na dłuższy okres, wiąże się z daną lokalizacją i ma pewność, że nie będzie musiała co kilka lub kilkanaście miesięcy zmieniać adresu, szukać nowej siedziby, dostosowywać się do nowych warunków i inwestować w adaptację przestrzeni biurowej. Dla pracowników oznacza to stałe miejsce pracy, czyli stabilną sytuację zawodową i wyższe poczucie bezpieczeństwa niż w przypadku zatrudnienia w firmach, które zawierają umowy krótkoterminowe i często zmieniają lokalizację albo zakres czy formę działalności.

Stabilne warunki pracy, w tym przestrzenie biurowe dostosowane do potrzeb i preferencji pracowników oraz specyfiki biznesu wpływają pozytywnie na wzrost poziomu kreatywności i satysfakcji z pracy osób zatrudnionych, a to znajduje odbicie w sukcesie rynkowym marki. Długoterminowy wynajem pozwala lepiej zarządzać zespołem i firmą, a także zbudować lepsze relacje z właścicielem lub operatorem nieruchomości, z partnerami biznesowymi, firmami rezydującymi po sąsiedzku, a także z lokalną społecznością. Daje szansę na długofalową współpracę. To wszystko pomaga prowadzić działalność społecznie i ekologicznie odpowiedzialną, a w konsekwencji korzystnie oddziałuje na reputację i wizerunek firmy.

Oszczędności

Zawarcie umowy długoterminowej wiąże się z optymalizacją kosztów wynajmu biura, ponieważ łączy się z możliwością negocjowania lepszych warunków finansowych i może skutkować uzyskaniem niższej ceny za metr kwadratowy. Wynajem długoterminowy jest zazwyczaj tańszy niż krótkoterminowy i nie wymaga inwestowania poważnych środków finansowych na start jak przy zakupie biura – nie jest obciążony ryzykiem utraty kapitału. Firma związana przez wiele lat z jedną lokalizacją nie ponosi kosztów częstych przeprowadzek, remontów, zmian wyposażenia i umeblowania biura. Znajomość opłat za wynajem i usługi dodatkowe umożliwia firmie planowanie budżetu w dłuższej perspektywie, ułatwia planowanie i kontrolowanie wydatków oraz utrzymanie płynności finansowej.

Rozwój firmy

Kształtowanie strategii firmowej i ustalanie celów jest zdecydowanie łatwiejsze, gdy przedsiębiorstwo wynajmuje biuro w trybie wieloletnim, w nowoczesnym, dobrze wyposażonym biurowcu z dostępem do różnych udogodnień i w atrakcyjnej lokalizacji. Ma większą elastyczność i swobodę działania, może skupić się na założeniach biznesowych i planować nie tylko bliższą, ale i dalszą przyszłość oraz rozwijać się w zgodzie ze swoją misją i wizją. Dzięki formie wynajmu długoterminowego firma inwestuje w zasoby technologiczne, organizacyjne i ludzkie zamiast w zmieniające się siedziby, a to skutkuje poprawą efektywności pracowników, wzrostem poziomu jakości usług i produktów, podwyższeniem konkurencyjności i profesjonalizacją wizerunku organizacji.

Telefon
+48 574 456 004,
+48 606 194 285,
+48 574 456 752
E-mail:
wynajem@mixbiura.pl