Praca zdalna jest poważną konkurencją dla tradycyjnej pracy wykonywanej w stacjonarnej siedzibie firmy. Organizacje zachęcają pracowników do powrotu do biura, dbając o różne sfery firmowego życia, personalizując powierzchnie biurowe i tworząc nowoczesne gabinety. Przy aranżacji gabinetów biurowych warto zwrócić uwagę na cztery obszary:

Ergonomia w biurze

Nowoczesny gabinet biurowy powinien być dostosowany do możliwości i potrzeb pracownika zgodnie z zasadami human-centric workplace. Zaprojektowanie go i zaaranżowanie stanowiska pracy zgodnie z zasadami ergonomii polega na dobraniu ergonomicznych mebli i sprzętów biurowych (m.in. zestawów modułowych, regulowanych krzeseł i biurek o manualnym ustawieniu wysokości blatu) oraz odpowiednim ich ustawieniu. Ergonomię poprawiają także właściwe oświetlenie (w tym dostęp do światła słonecznego, wyposażenie okien w przesłony słoneczne), wentylacja, temperatura i akustyka w pomieszczeniu oraz regularne przerwy i ćwiczenia fizyczne. Rosnąca popularność stref relaksu i aktywnych form wypoczynku w biurowcach jest związana z ergonomią. Jej celem jest nie tylko zapobieganie urazom i chorobom zawodowym, lecz również poprawa komfortu, higieny i bezpieczeństwa pracy. Przekłada się to pośrednio na wzrost efektywności pracowników i ich satysfakcji z wykonywanych obowiązków.

Technologia w pracy biurowej

Najnowsze technologie są dużym wsparciem pracy w gabinecie biurowym i wpływają na skuteczność pracownika. Ułatwiają komunikację, umożliwiają współpracę, ale i usprawniają zarządzanie zespołem, zwłaszcza w firmach działających w oparciu o moduł hybrydowy. Zwiększają bezpieczeństwo i ochronę danych oraz automatyzują niektóre zadania. Ważne, by zaadaptować gabinet do sprawnego komunikowania się, zachowując przy tym jego najwyższą funkcjonalność i estetyczny wygląd. Niezbędne do tego jest wyposażenie pomieszczenia w mediaporty, sprzęty elektroniczne i zapewnienie dostępu do nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury teleinformatycznej.

Estetyka nowoczesnego gabinetu biurowego

Projektowanie wnętrz biurowych wpływa na efektywność, kreatywność, motywację oraz dobrostan fizyczny i psychiczny pracowników. Styl wnętrza uprzyjemnia pracę – w estetycznie zaprojektowanym gabinecie skuteczniej się pracuje, ale jego wygląd ma także wpływ na relacje z kontrahentami. Aranżacja gabinetu biurowego zgodnie z najnowszymi trendami w designie i z uwzględnieniem kolorystyki, kultury i wartości organizacji jest kluczowym elementem budującym wizerunek firmy w oczach klientów i partnerów biznesowych. Odpowiednio dobrane dekoracje i akcesoria nadają wnętrzu styl, a utrzymywanie porządku i dbanie o czystość w gabinecie to tak samo ważne detale wpływające na ogólną estetykę biura.

Elementy zielone w biurze

Istotną koncepcją w aranżacji wnętrz biurowych jest biophilic design, czyli projektowanie biofilne, uwzględniające umieszczenie w miejscach pracy elementów przyrody, akcentów zielonych i materiałów naturalnych jak drewno, len, kamień. Rośliny łagodzą wnętrza biurowe urządzone najczęściej w stylu prostym, wręcz minimalistycznym, ascetycznym, surowym i przełamują ich formalny charakter. Sprawiają, że gabinet biurowy staje się bardziej przyjazny i zdrowy – kwiaty dodają pomieszczeniu lekkości, redukują stres, poprawiają jakość powietrza przez filtrowanie, nawilżanie i dotlenianie go. Elementy zielone mają także znaczenie wizerunkowe dla firmy – podkreślają ekologiczny i zrównoważony charakter organizacji. Można je wykorzystać również do podziału przestrzeni w gabinecie.

Telefon
+48 574 456 004,
+48 606 194 285,
+48 574 456 752
E-mail:
wynajem@mixbiura.pl