Kraków uznawany jest za jedno z najlepszych miast w Europie do prowadzenia dochodowego i innowacyjnego biznesu. Liczba przedsiębiorstw lokowanych w Krakowie stale rośnie. Co przemawia za tym, aby rozwijać firmę w stolicy Małopolski? Oto kilka powodów:

Zaplecze akademickie i intelektualne

  1. Dzięki wielu instytucjom szkolnictwa wyższego Kraków jest popularnym miastem studenckim. Co roku na krakowski rynek pracy wchodzą doskonale wykształceni absolwenci z dyplomami renomowanych uczelni, którzy robią karierę w zawodach inżynierskich, np. są specjalistami w zakresie informatyki.  Dzięki temu Kraków dysponuje doskonałym zapleczem kadrowym dla nowoczesnych firm. Dostęp do najlepiej wykwalifikowanych pracowników jest dużym wsparciem dla przedsiębiorców i pozwala rozwijać biznes.
  • Dynamika, kreatywność, innowacyjność i współpraca

Otoczenie, w jakim działają firmy ulokowane w Krakowie, jest kreacyjne, dynamiczne i postępowe. Pod Wawelem powstał liczący się w Europie ośrodek innowacji oraz centrum naukowe i kongresowe, które cechuje wielokulturowość, innowacyjność oraz przedsiębiorczość bazująca na kreatywności i talentach. Uwidacznia się tu wsparcie dla rozwoju gospodarki opartej na wiedzy i aktywna współpraca biznesu, środowiska naukowo-badawczego i samorządu.

  • Przyjazność dla biznesu i nowych inwestycji

W Krakowie prężnie rozwija się rynek nowych inwestycji, realizowanych przez firmy o najróżniejszych formach działalności: jednoosobowe, startupy (także jednorożce) i dojrzałe podmioty z ugruntowaną pozycją rynkową. Można skorzystać ze wsparcia oferowanego np. przez miejskie instytucje, które zajmują się pomocą dla projektów inwestycyjnych na każdym etapie.

  • Nowoczesna infrastruktura biznesowa

Kraków od lat stanowi największe regionalne centrum biurowe w Polsce (po Warszawie). Jest rozwiniętym ośrodkiem nowoczesnych usług dla biznesu i magnesem na najemców. Zasoby powierzchni biurowej o najwyższym standardzie kształtuje m.in. oferta MIX GROUP, jednego z najdłużej działających inwestorów na krakowskim rynku nieruchomości.

MIX Biura oferuje długo- i krótkoterminowy najem powierzchni w biurowcach klasy A i B w atrakcyjnych lokalizacjach. W Centralnym Obszarze Biznesu Krakowa przy ul. Jasnogórskiej w północnej części miasta zlokalizowane są dwa nowoczesne obiekty, w których można wynająć zarówno większe powierzchnie, jak i gotowe moduły biurowe typu flex. Wysoce elastyczna oferta MIX SPACE obejmuje wynajem biura o wielkości ok. 100 lub 200 m² na krótki termin – 12, 18 lub 24 miesiące, w zależności od potrzeb. Przy jednej z najważniejszych arterii Krakowa mieści się potężny, 3-kondygnacyjny kompleks usługowo-biurowy z licznymi udogodnieniami dla najemców – przy ul. Wadowickiej 8A dostępnych jest 300 miejsc postojowych. Otoczona pięknymi kamienicami inwestycja przy ul. Halickiej 9 znajduje się w jednej z najstarszych dzielnic Krakowa. Tak dobra lokalizacja oznacza bliską odległość od Rynku Głównego i dostępność komunikacji miejskiej.

Propozycje MIX Biura są zróżnicowane i dostosowane do najemców o różnych preferencjach. Można wybierać pomiędzy przestrzenią otwartą typu open space a tradycyjną gabinetową – biurowce mają mieszane układy pomieszczeń. Biuro może być wyposażone w podstawowe sprzęty i meble biurowe lub stanowić moduł bez mebli do samodzielnej aranżacji według rodzaju działalności czy identyfikacji wizualnej.

  • Intensywny rozwój gospodarczy

Stolica Małopolski to nie tylko miasto zabytków i europejskiego dziedzictwa kulturowego, ale metropolia rozwijająca się dynamicznie pod względem gospodarczym, co dobrze oddziałuje na rodzimą przedsiębiorczość, przyciąga zewnętrznych inwestorów i zachęca do prowadzenia biznesu w tym mieście.        

Telefon
+48 574 456 004,
+48 606 194 285,
+48 574 456 752
E-mail:
wynajem@mixbiura.pl