W erze postcovidowej pracownicy oczekują możliwości łączenia pracy zdalnej w domu z pracą wykonywaną w biurze stacjonarnym. Optymalizacja powierzchni biurowej i samego procesu pracy związana z modelem pracy hybrydowej to ważne trendy w branży nieruchomości i na rynku zawodowym.

Praca hybrydowa a redukcja powierzchni biurowej

Mniej pracowników przebywających w biurze w tym samym czasie wiąże się z mniejszym zapotrzebowaniem najemcy na przestrzeń biurową. Redukcja niewykorzystanych miejsc pracy i zwolnienie powierzchni, z której firma nie korzysta w danym okresie, to zarazem optymalizacja kosztów stałych. Jednocześnie elastyczność i krótkoterminowość umowy najmu daje możliwość renegocjacji warunków i powiększenia powierzchni, jeśli zajdzie taka potrzeba. Mniejsze moduły biurowe bardziej odpowiadają aktualnym preferencjom firm działającym w oparciu o model hybrydowy. Dlatego chętnie spoglądają w stronę nowego produktu w ofercie MIX GROUP – MIX SPACE, który daje możliwość spersonalizowania rozwiązań, układu oraz zagospodarowania przestrzeni adekwatnie do zapotrzebowania, co jest dla najemcy ekonomicznie korzystne.

Model hybrydowy wymaga elastyczności

Najemcy potrzebują jednocześnie tradycyjnego biura i umowy najmu o elastycznych warunkach, ponieważ długoterminowe plany trudno im zdefiniować. Umowa krótkoterminowa zawarta na rok lub dwa w ramach MIX SPACE daje możliwość zwiększenia powierzchni w miarę zmieniającego się modelu pracy i charakteru działalności, pojawienia się dodatkowych wymagań, wzrostu liczby pracowników czy ukształtowania się długoterminowej strategii.

Reorganizacja przestrzeni biurowej

Model pracy hybrydowej stawia wyzwania zarówno przed kadrą zarządzającą, jak i pracownikami, którzy potrzebują odpowiedniej aranżacji biura. Powierzchnia biurowa poddana optymalizacji spowodowanej dostosowaniem działalności firmy do pracy hybrydowej powinna mieć układ mieszany i być podzielona na strefy przeznaczone do wykonywania różnych działań i zadań. Niezależnie od tego, czy personel spędza w biurze dwa czy cztery dni w tygodniu, jeśli wdrożono system rotacyjny, niezbędne są zarówno gabinety, czyli biura wydzielone do pracy indywidualnej, zapewniające prywatność i skupienie, jak i miejsce do spotkań hybrydowych, widoekonferencji oraz przestrzeń do pracy zespołowej, do przeprowadzania szkoleń, do gromadzenia się w celu wymiany pomysłów, informacji, prowadzenia dyskusji, wzajemnej inspiracji, motywacji, do integrowania się i budowania relacji. Temu służą powierzchnie open space, sale konferencyjne i pomieszczenia socjalne.

Powierzchnie biurowe typu flex zorientowane na pracownika

Firmy działające w oparciu o model hybrydowy potrzebują wdrożenia nowych funkcji w biurze. Gotowe moduły biurowe MIX SPACE zlokalizowane w nowoczesnym biurowcu umożliwiają pracę hybrydową. Dzięki dobrym warunkom technicznym, innowacyjnym rozwiązaniom i najnowszym technologiom, jak ergonomiczne zaprojektowanie przestrzeni, właściwa akustyka pomieszczeń czy szybka przepustowość danych, komunikacja i współpraca między pracownikami stacjonarnymi i zdalnymi przebiega sprawniej i jest łatwiejsza, a to poprawia efektywność i jakość pracy.

W systemie rotacyjnym rekonfiguracji biura nie sposób uniknąć, a optymalizacja powierzchni biurowej ma także na celu uczynienie tej przestrzeni miejscem przyjaznym dla pracownika i promowanie kultury organizacji. Gotowe moduły biurowe urządzone zgodnie z ideą human-centric workplace są atrakcyjniejsze dla pracowników i przyczyniają się do wzrostu ich kreatywności, zaangażowania i dobrego samopoczucia. Pracownicy chętniej wracają do biura, które jest dostosowane do ich potrzeb.

Telefon
+48 574 456 004,
+48 606 194 285,
+48 574 456 752
E-mail:
wynajem@mixbiura.pl