Klasyfikacja budynków biurowych – biurowce klasy A

Oznaczenia A, B i C stosowane na rynku nieruchomości pozwalają w prosty sposób określić klasę budynków biurowych. W tej klasyfikacji biurowce klasy A reprezentują najwyższy standard. Co oferują najemcy budynki biurowe klasy A?

Budynek biurowy klasy A powinien spełniać określone warunki projektowe, techniczne, a nawet lokalizacyjne i ekologiczne. Znaczenie mają także stosowane innowacje budowlane, dodatkowe udogodnienia dla najemców oraz standardy zarządzania budynkiem. Biurowiec klasy A powinien być zaprojektowany, wybudowany, eksploatowany i zarządzany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Warto podkreślić, że klasa budynku nie jest przyznawana raz na zawsze i zmienia się wraz z jego degradacją lub modernizacją.

Budynki biurowe klasy A – doskonała infrastruktura i lokalizacja

Budynki biurowe klasy A charakteryzują się doskonałą lokalizacją, która określana jest jako COB (Centralny Obszar Biznesu). Wynajem biura w tej lokalizacji gwarantuje sprawną komunikację dzięki bliskości najważniejszych arterii komunikacyjnych miasta z dostępem do komunikacji miejskiej, dworców i lotnisk, dróg szybkiego ruchu. Lokalizacja w COB zapewnia także sąsiedztwo galerii handlowych, siłowni, sklepów, restauracji i kawiarnii. Zarządca nieruchomości dba również, aby w budynku znajdowały się takie udogodnienia dla najemcy jak: kantyny, sklepy, przychodnie medyczne itp.


Biurowiec klasy A, czyli najlepsze materiały oraz innowacje budowlane

Aby budynek biurowy został zakwalifikowany do klasy A już na etapie projektu, planu modernizacji oraz budowy należy zadbać o wybór najlepszych, przyjaznych dla środowiska materiałów, rozwiązań technologicznych i ekologicznych oraz innowacji budowlanych. Dzięki temu budynek ma szansę otrzymać certyfikację LEED – złoty lub BREEAM – bardzo dobry (Bronowice Business Center), co potwierdza jego klasę. Należy jednak pamiętać, że nie każdy budynek klasy A posiada takie oznaczenie.

Budynek klasy A, czyli możliwości

Budynek klasy A gwarantuje najemcy swobodną aranżację wynajętej powierzchni (układ gabinetowy i open space), w tym części wspólnych. Wysokie pomieszczenia (3m2), podwieszane sufity, podnoszone podłogi z floorboxami, uchylne okna, doświetlenie pomieszczeń światłem naturalnym. To także dbałość o oszczędność energii, a więc pośrednio o budżet najemcy. To nie tylko energooszczędne oświetlenie czy windy, ale także perlatory, wentylacja mechaniczna wywiewno-nawiewna z rekuperacją, ciepło sieciowe z miejskiego systemu ciepłowniczego, instalacja grzewczo-klimatyzacyjna VRV 3 Daikin z odzyskiem ciepła, podwójne zasilanie z dwóch niezależnych linii, generator prądotwórczy jako trzecie zasilanie serwerowni, BMS, SAP czy monitoring zużycia energii dostępny dla każdego najemcy.
Poza standardowymi już udogodnieniami takimi jak całodobowa ochrona czy miejsca postojowe wewnętrzne i zewnętrzne w budynkach klasy A pojawiają się również dodatkowe powierzchnie wspólne takie jak lobby/recepcja oraz pomieszczenia takie jak np. rowerownia, czy szatnia z prysznicami.

Zarządca budynku może jednak iść o krok dalej i uczestniczyć, a także inicjować autorskie działania proekologiczne takie jak dedykowany system carpoolingu*, a nawet zagospodarowanie dachu budynku dla pasiek miejskich.
Nie bez znaczenia jest również styl zarządzania budynkiem biurowym klasy A. MIX BIURA jako właściciel i zarządca oferuje pełny wachlarz usług i dostosowuje ofertę do zmieniających się potrzeb najemców. Sprawnie i skutecznie wprowadza działania w sytuacjach nadzwyczajnych, stawiając dobro najemcy na pierwszym miejscu (opracowanie i wdrożenie systemu postępowania podczas trwania pandemii). Aktywnie uczestniczy i inicjuje działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR).

Poznaj nasze biurowce klasy A: Bronowice Business Center (Jasnogórska 9, Jasnogórska 11, Jasnogórska 13).

*W czasie pandemii akcja została wstrzymana.

Telefon
+48 574 456 004,
+48 606 194 285,
+48 574 456 752
E-mail:
wynajem@mixbiura.pl