Klasyfikacja budynków biurowych. WOLNE POWIERZCHNIE

Na klasę budynku wpływ ma wiele czynników technicznych, architektonicznych, ekologicznych, a nawet sposób zarządzania. W klasyfikacji budynków biurowych zwykle stosuje się oznaczenia A, B i C, co pozwala odróżnić te o niskim lub średnim standardzie od tych ekskluzywnych. Co oznaczają wybrane klasy budynków biurowych?

Proste jak A…B…C…

Różnorodność dostępnych powierzchni biurowych sprawiła, że powstała potrzeba klasyfikacji budynków biurowych zgodnie z ich standardem. Obecnie, proste oznaczenie (A, B, C) pozwala od razu ocenić, czy dany budynek odpowiada potrzebom najemcy.
Co istotne, klasyfikacja budynku może się zmienić, jeśli przestanie on spełniać konkretne normy, ale także wtedy, gdy zostanie poddany modernizacji. Na klasę budynku biurowego wpływają zmieniające się wymagania techniczne, architektoniczne i ekologiczne, a także rozwój innowacji budowlanych.


Budynki biurowe klasy A

Klasa A to najwyższy standard i najlepsza lokalizacja. To budynki, które charakteryzuje nowoczesna architektura, projekt i wyposażenie wnętrz. To także zastosowanie innowacyjnych, przyjaznych dla środowiska materiałów i rozwiązań, co pozwala na uzyskanie przez budynek certyfikacji LEED – złoty lub BREEAM – bardzo dobry. To również udogodnienia dla najemców w postaci lokalizacji w tak zwanym Centralnym Obszarze Biznesu, czyli w centrum miasta, które jest najbardziej atrakcyjne dla firm, bo zapewnia doskonałą infrastrukturę i komunikację. Budynek położony w COB pozwala na szybki dojazd do dróg wylotowych, dworców autobusowych i PKP, a także lotnisk oraz oddalonych części miasta.
Budynek klasy A gwarantuje najemcy swobodną aranżację wynajętej powierzchni, w tym części wspólnych, całodobową ochronę, system BMS, miejsca parkingowe dla pracowników i gości i wiele innych udogodnień.

Poznaj nasze biurowce klasy A:
Bronowice Business Center (Jasnogórska 9, Jasnogórska 11, Jasnogórska 13).

Wolne powierzchnie:

Bronowice Business Center 11 (Jasnogórska 11)

  • 2165m2, III piętro, możliwość podziału – dostępne od kwietnia 2021.

Budynki biurowe klasy B

Budynek klasy B to niższy standard, choć bardzo często nadal centralne położenie. Niestety budynki prestiżowe spełniające standardy klasy A, ale poza centrum – w klasyfikacji budynków biurowych również otrzymają oznaczenie B. Są to zarówno nowe budynki, jak i te starsze, które nie zostały zmodernizowane. To właśnie budynki biurowe klasy B należą do najczęściej wybieranych przez najemców.

Poznaj nasze biurowce klasy B:
– 
Wadowicka 8a
Wielicka 72
Halicka 9
Łagiewnicka 33a


Wolne powierzchnie:

– Wielicka 72
– 21 m2, parter – dostępne od zaraz

– Łagiewnicka 33a
– 280 m2, II piętro – dostępne od zaraz

– Wadowicka 8a:

– 498 m2, II piętro (wejście C) – dostępne od czerwca 2021

– 29 m2, II piętro (wejście B) – dostępne od kwietnia 2021

– 58 m2, II piętro (wejście) – dostępne od zaraz

– 53 m2, II piętro (wejście) – dostępne od zaraz

– 42 m2, I piętro (wejście 0) – dostępne od zaraz.

Budynki biurowe klasy C

Budynki biurowe klasy C to najniższy standard proponowanych rozwiązań i udogodnień oraz lokalizacja poza centrum. To budynki starsze, które od lat nie były modernizowane.

Masz więcej pytań? Chcesz wynająć biuro? Skontaktuj się z nami, a my odpowiemy na Twoje pytania i przedstawimy najkorzystniejszą ofertę.

Telefon
+48 574 456 004,
+48 606 194 285,
+48 574 456 752
E-mail:
wynajem@mixbiura.pl