Jeśli dokonamy dobrego wyboru, a nasz biznes będzie się rozwijał, lokal biurowy, który zdecydujemy się wynająć, może posłużyć wiele lat. Jaki zatem powinien być idealny lokal biurowy, aby spełnił oczekiwania najemcy i zespołu, a także budował wizerunek firmy?

Decydując o tym, który lokal biurowy stanie się nową lub kolejną siedzibą firmy, zwraca się uwagę na wiele aspektów. Wygląd biurowca i jego położenie w przestrzeni miasta. Komunikacja i infrastruktura, które przyczynią się do komfortu najemcy, pracowników i klientów. Należy jednak pamiętać, że najważniejszym elementem jest sam lokal – jego powierzchnia oraz możliwości, które oferuje. Jaki powinien być idealny lokal biurowy?

Po pierwsze lokal biurowy powinien zapewniać najemcy możliwości. Co przez to rozumiemy? Najemca powinien mieć wybór pomiędzy przestrzenią open space, układem gabinetowym oraz możliwością połączenia tych dwóch rodzajów powierzchni biurowej. To, który model będzie odpowiedni dla najemcy, często wynika z rodzaju prowadzonej działalności. Choć coraz częściej wybierana jest opcja open space, która sprzyja współpracy i networkingowi, w niektórych branżach wydzielone gabinety sprawdzą się zdecydowanie lepiej. Możliwość dowolnej aranżacji wybranej powierzchni to dodatkowy atut lokalu biurowego, który dzięki temu stanie się częścią wizerunku firmy.

Właściwa aranżacja na pewno przyczynia się do komfortu pracy. Jednak co jeszcze bardziej na niego wpływa to możliwości techniczne pomieszczenia. Idealny lokal biurowy powinien zapewnić właściwe oświetlenie, a więc dostęp do światła naturalnego. Dodatkowym atutem będą wielkoformatowe przeszklenia, gwarantujące panoramiczny widok z okna. Podwieszane sufity, podnoszone podłogi z floorboxami, uchylne okna, instalacja grzewczo-klimatyzacyjna. Najlepiej, jeśli zastosowane instalacje będą energooszczędne, co pozytywnie wpłynie na budżet najemcy. Warto zatem zwrócić uwagę na obecność energooszczędnego oświetlenia czy wind, perlatorów, wentylacji mechanicznej wywiewno-nawiewnej z rekuperacją, ciepła sieciowego z miejskiego systemu ciepłowniczego, instalacji grzewczo-klimatyzacyjnej np. VRV 3 Daikin z odzyskiem ciepła, podwójnego zasilania z dwóch niezależnych linii, generatora prądotwórczego, BMS, SAP czy monitoringu zużycia energii.

Nie należy zapominać, że praca w biurze to często genialne pomysły rodzące się podczas przerw. Dlatego niezwykle istotne w lokalu biurowym są części wspólne z odpowiednim wyposażeniem. Sale konferencyjne, pokoje managerskie, playroomy, kuchnia, ale także szatnia z prysznicami, a nawet rowerownia. Właściwie zaaranżowane pozwolą na chwile relaksu i odpoczynku, które przyczyniają się do wzrostu poziomu kreatywności w zespole.

Znaczenie ma również architektura budynku, wykorzystane technologie, a także, coraz częściej, rozwiązania ekologiczne, dzięki którym w budżecie pojawią się oszczędności, a codzienna praca będzie przyjemniejsza i łatwiejsza.

Szukając idealnego lokalu, należy również zwrócić uwagę na możliwość rozwoju, a więc wynajęcia kolejnych powierzchni w tym samym budynku. Dzięki temu najemca uniknie częstych przeprowadzek i będzie mógł skupić się na budowaniu prowadzonej działalności, wiedząc, że dysponuje odpowiednim zapleczem.

Masz więcej pytań? Chcesz wynająć biuro? Skontaktuj się z nami, a my odpowiemy na Twoje pytania i doradzimy Ci najlepsze rozwiązanie.

Telefon
+48 574 456 004,
+48 606 194 285,
+48 574 456 752
E-mail:
wynajem@mixbiura.pl