Czy wynajem powierzchni biurowej jest konieczny?
Jak podaje PARP *przedsiębiorstwa działające w Polsce generują blisko trzy czwarte polskiego PKB, a największy udział mają w tym mikrofirmy, stanowiące 96 proc. ogółu. Przypomnijmy, że mikroprzedsiębiorstwo to firma, która zatrudnia mniej niż 10 pracowników, a jej roczny obrót oraz/lub całkowity bilans roczny nie przekracza 2 milionów euro. Status mikroprzedsiębiorstwa mają również ci, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą. Kiedy firma to dosłownie jedna lub kilka osób zawsze pojawia się pytanie o konieczność wynajmu powierzchni biurowej. Wiele jedno- lub kilkuosobowych firm często, szczególnie na początku prowadzenia działalności, decyduje się na jej prowadzenie w domu, mieszkaniu lub przestrzeni coworkingowej. Nic dziwnego! Wynajem powierzchni biurowej to wydatek, który trzeba ponieść co miesiąc. Kiedy wynajęcie powierzchni biurowej dla jednej lub kilku osób się opłaca?
Jak cię widzą…
Pozwolimy sobie na stwierdzenie, że tyle pomysłów na działalność ile osób, które decydują się ją prowadzić. Zawsze istniał także jasny podział pomiędzy branżami, które np. pracując w internecie, również tam spotykają się ze swoimi klientami – lub są to spotkania okazjonalne w realu, a takimi, dla których biuro jest elementem wizerunku jak np. kancelaria prawna. W tym drugim przypadku liczy się nie tylko, jak wygląda biuro, ale także gdzie się znajduje.
Kiedy to klient dojeżdża do siedziby biura, warto zrobić wrażenie – nie tylko to pierwsze. Liczy się zatem lokalizacja biura – ta w centrum nie tylko ułatwi dojazd, ale świadczy o pewnym prestiżu. Nie bez znaczenia jest też architektura budynku i jego wnętrz oraz takie elementy jak lobby z recepcją, gdzie concierge wskaże drogę do konkretnego biura lub, w którym będzie można chwilę poczekać i np. skorzystać z WI-FI. Windy, dzięki którym nie trzeba będzie pokonywać wielu schodów. Nie bez znaczenia jest również dobra kawa podana podczas spotkania czy możliwość rozmowy w wygodnych fotelach, a nawet skorzystania z salki konferencyjnej.
W biznesie – nawet tym małym – najdrobniejszy szczegół może mieć znaczenie, dlatego właściciele już wspomnianych kancelarii prawnych, biur rachunkowych, biur architektonicznych, firmy konsultingowe itp. powinni przemyśleć wynajem powierzchni w biurowcu. Niejednokrotnie wyprowadzka z domu do biura pozwala na zwiększenie produktywności i przynosi komfort psychiczny najemcy, który nie musi już borykać się z wyzwaniami pracy w domu.
Co również istotne, wynajmując biuro w biurowcu, firma zyskuje sąsiadów, którzy z czasem mogą stać się klientami lub pomóc w rozwoju. To także element budowania pozytywnego wizerunku.
Na szczęście nawet biurowce w centrum miasta, czy w jego strategicznych punktach, posiadają powierzchnię o małym metrażu – idealną dla jednoosobowej działalności czy mikroprzedsiębiorstwa. To biura nawet poniżej 30m2, które gwarantują taki sam komfort i infrastrukturę jak te ogromne wynajmowane przez korporacje, dając poczucie prestiżu i budując wizerunek firmy.
MIX BIURA aktualnie posiada w swojej ofercie wolne powierzchnie w różnym metrażu:
Jasnogórska 11
– od zaraz – 2.100 m2, III piętro z możliwością podziału na mniejsze biura
Wadowicka 8A
– od zaraz 33 m2, I piętro wejście 0
– od zaraz 45 m2, II piętro wejście A
– od zaraz 45 m2, II piętro wejście A
– od zaraz 250 m2, II piętro wejście D
– od zaraz 27 m2, I piętro wejście 0
– od października 2021 ok. 443 m2, II piętro wejście C.
Łagiewnicka 33A
– od zaraz ok. 250 m2, II piętro.
Halicka
– od zaraz ok. 38,5 m2, II piętro.
Masz więcej pytań? Chcesz wynająć biuro? Skontaktuj się z nami, a my odpowiemy na Twoje pytania i przedstawimy najkorzystniejszą ofertę.
*„Raport o stanie sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce 2020”. | parp.gov.pl