W przeciągu ostatnich dwóch lat potrzeby rynku nieruchomości biurowych znacząco się zmieniły. Pandemia wpłynęła na model pracy, jak i kierunek projektowania – zmianę podejścia widać zarówno po stronie pracodawców i wynajmujących, jak i w oczekiwaniach pracowników i najemców. Elastyczność – która w aranżacji powierzchni biurowych zawsze była ważna, teraz jeszcze bardziej zyskała na znaczeniu.

Ostatnie lata zmieniły podejście do projektowania powierzchni biurowych. Wydaje się, że praca hybrydowa, która na czas pandemii była rozwiązaniem przymusowym, pozostanie w firmach na stałe, jako model alternatywny. Tego oczekują pracownicy, zwłaszcza młodzi – elastycznej organizacji oraz dbania o ich szeroko pojęty well-being, osiągany przez możliwość pracy z domu, systemy benefitów, ale też odpowiednio zaaranżowane biuro ze strefami relaksu. Typowa przestrzeń open space przestała się sprawdzać, sale konferencyjne czy nawet pomieszczenia socjalne zyskały dodatkowe zastosowanie. Jednocześnie, obok rozwiązań multifunkcjonalnych, w aranżacjach obecne są typowe biura w układzie gabinetowym. Aranżując biuro warto kierować się wiedzą i doświadczeniem wynajmującego – tak by realizacja z jednej strony odpowiadała trendom, z drugiej – potrzebom konkretnej branży lub organizacji.

Wiedza, doświadczenie, elastyczność

Znajomość potrzeb rynku i aktualnych trendów w projektowaniu powinna iść w parze z doświadczeniem. To dzięki niemu wynajmujący może uzgodnić z klientem optymalną aranżację powierzchni: zaproponować nowoczesne rozwiązania ułatwiające pracę i komunikację wewnętrzną w firmie. Zasugeruje też rozmieszczenie poszczególnych pomieszczeń, w taki sposób, który zapewni najemcy optymalną funkcjonalność i komfort. 

Aranżacje zgodne z przepisami 

Wynajmujący zadba też o to, by aranżacja powierzchni biurowych dla przyszłego najemcy była zgodna z aktualnymi regulacjami prawnymi. Przepisy określają bowiem takie aspekty jak: metraż pomieszczenia, w tym jego wysokość, to ile przestrzeni roboczej potrzebuje każdy pracownik, a jaka część biura musi pozostać wolna (także od maszyn, sprzętu, urządzeń technicznych); liczbę pracowników na m² czy odpowiednie, naturalne doświetlenie stanowiska pracy – to podstawowe kryteria uwzględniane podczas tworzenia aranżacji.
Zadbanie o każdy z tych elementów już na etapie aranżacji sprawia, że powierzchnia biurowa staje się przestrzenią bezpieczną dla pracowników, w której ich zdrowie i życia nie jest zagrożone.

Indywidualny projekt

Każdy projekt funkcjonalny i sugestie najemcy są rozpatrywane pod kątem jego konkretnych potrzeb i specyfiki firmy. Klient nie musi martwić się o zatrudnianie architekta do stworzenia projektu indywidualnego aranżacji powierzchni. Wynajmujący ściśle współpracuje z zespołem specjalistów, którzy znają budynek, w tym także wykonawców. Daje to gwarancję szybkiego wykonania projektu, realizacji zgodnie z ustalonym harmonogramem i atrakcyjnych cen za materiały wykończeniowe. Zminimalizowany jest także problem nieścisłości związanych z wymiarowaniem, błędów projektowych i w efekcie wydłużenia całego procesu przygotowania i oddania powierzchni do użytkowania.

Telefon
+48 574 456 004,
+48 606 194 285,
+48 574 456 752
E-mail:
wynajem@mixbiura.pl