Wygląd elewacji, aranżacja wnętrza, jakość powierzchni, lokalizacja – wysokiej klasy biura w dobrych punktach miasta przyciągają najemców. Nowoczesne budynki muszą wychodzić naprzeciw europejskim standardom, uwzględniać rozwiązania proekologiczne, oferować aranżacje wspierające well-being przyszłych pracowników. Oferta biurowców w Krakowie może pod tym względem pozytywnie zaskoczyć – zarówno jeśli chodzi o znakomitą lokalizację, jak i wysoką klasę realizowanych inwestycji.      

Nowoczesne, eleganckie, zrównoważone – biura w Krakowie

Co przyciąga najemców i determinuje wybór biura w Krakowie? Nowoczesne powierzchnie budowane i aranżowane zgodnie z europejskimi standardami. Współcześnie projektanci i inwestorzy stoją przed koniecznością sprostania postulatom zarówno co do jakości wykonania obiektu czy designu, który ma odwzorowywać innowacyjny charakter organizacji, jak i w kwestii komfortu pracy i samopoczucia pracowników.

Architekci muszą więc w projektach uwzględniać nie tylko podstawowe wymogi dotyczące zasad bezpieczeństwa czy ergonomii. Nowoczesne biura to elastyczne biura, wielofunkcyjne przestrzenie dostosowane do obecnego w wielu firmach po pandemii modelu pracy hybrydowej i rotacyjnej, w których wydzielone są przestrzenie wspólne i indywidualne, strefy odpoczynku, integracji oraz sprzyjające kreatywnej pracy w zespołach.

Kolejna kwestia to budowanie i aranżowanie w duchu zrównoważonego rozwoju i z zachowaniem wymogów budownictwa ekologicznego. Konkurencyjne są obiekty, które starają się o zielone certyfikaty, wprowadzają elementy przyrody w otoczeniu nieruchomości lub w jej wnętrzu. Łąki kwietne, pasieki na dachach budynków, duże przeszklenia, które gwarantują dostęp naturalnego światła, żywa roślinność (zielone ściany) jako element wykończenia podwyższają prestiż biura. Są lepiej postrzegane przez odwiedzających go klientów, więc także bardziej poszukiwane przez najemców.

Przykładem takiego obiektu w Krakowie jest budynek przy Jasnogórskiej 9, który stanowi odpowiedź na potrzeby najbardziej wymagających najemców. Zastosowano w nim rozwiązania ekologiczne, spełniające wymagania certyfikacji BREEAM.

Dobra lokalizacja biurowców w Krakowie

Istotna, z perspektywy celów finansowych organizacji, utrzymania pracowników czy przyciągania klientów jest oczywiście lokalizacja. Biorąc pod uwagę rosnącą potrzebę budowania odpowiedzialnego, z uwzględnieniem w projektach przyrody (technologie wykorzystania wód opadowych, zielone otoczenie, pasieki) potrzebne są z jednej strony odpowiednie przestrzenie, z drugiej, biorąc pod uwagę aspekt praktyczny i sprzedażowy, muszą to być lokalizacje dogodne komunikacyjnie dla korzystających z biura ludzi oraz dostępne dla gości i kontrahentów. Atrakcyjne są biurowce zlokalizowane w centrum czy wpasowane w zabytkowe zakątki miasta. I tutaj też Kraków może pozytywnie zaskoczyć firmy poszukujące dla siebie powierzchni biurowych.

Biurowiec przy ulicy Halickiej 9 ulokowany jest właśnie w jednej z najstarszych dzielnic Krakowa. Inwestycja znajduje się w niewielkiej odległości od Rynku Głównego i sąsiaduje między innymi z Wisłą, ulicami Miodową i Starowiślną czy Zabłociem, co gwarantuje bardzo dobrą dostępność komunikacji miejskiej.

Telefon
+48 574 456 004,
+48 606 194 285,
+48 574 456 752
E-mail:
wynajem@mixbiura.pl