Od 1 kwietnia jesteśmy jeszcze bardziej eko

W byciu eko liczy się każdy krok. Dlatego na różne sposoby wprowadzamy do naszych inwestycji ekologiczne rozwiązania. Są to między innymi: ekologiczne materiały wykończeniowe, energooszczędne windy, rozwiązania oszczędzające wodę, system carpoolingu dla naszych najemców, a teraz nowy system segregacji śmieci, który został wprowadzony w Krakowie od 1 kwietnia.

To nie Prima Aprilis — od 1 kwietnia — w Krakowie wprowadzono nowy system segregacji śmieci. W związku z tym, w naszych inwestycjach pojawiły się dodatkowe kubły i śmietniczki we wspólnych kuchniach oraz na korytarzach. Największą zmianą jest pojawienie się brązowych kubłów na bioodpady, do których trafiają: odpady warzywne i owocowe, owoce i warzywa, uschnięte kwiaty cięte, kwiaty doniczkowe, łupiny, resztki jedzenie (bez mięsa i kości), fusy po kawie i herbacie oraz skorupki jaj. Pozostałe kubły nie zmieniają się: do niebieskiego trafia papier, do żółtego metal i tworzywa sztuczne, do zielonego szkło, do czarnego odpady zmieszane — już bez bioodpadów. To istotna zmiana, która pozwoli lepiej segregować śmieci.
Jak przypomina nam MPO:

Niemalże wszystkie otaczające nas w domu przedmioty wykonane są z tworzyw sztucznych, szkła, papieru oraz metali, czyli z materiałów, które można ponownie wykorzystać. Właściwie posegregowane odpady mogą posłużyć do produkcji nowych artykułów, na przykład butelek, gazet, ławek w parku czy rowerów.

Jest to zmiana konieczna i bardzo dobra, dlatego liczymy na współpracę naszych najemców i ich pracowników, którzy na co dzień przebywają w budynkach MIX GRUP. Prosimy o zapoznanie się z zawieszonymi w budynkach plakatami, pozostawionymi ulotkami informacyjnymi oraz o stosowanie nowych zasad. Przypominamy, że duże zmiany zaczynają się od małych kroków.

Telefon
+48 574 456 004,
+48 606 194 285,
+48 574 456 752
E-mail:
wynajem@mixbiura.pl