Celem każdej firmy jest rozwój. Dynamiczny czy powolny, lecz stały sprawia, że firma osiąga kolejne cele i z czasem staje się rozpoznawalna lokalnie, na poziomie krajowym, a nawet międzynarodowym. Jak wybór odpowiedniej powierzchni biurowej może pomóc w rozwoju Twojej firmy?

Wybór odpowiedniej powierzchni biurowej jest elementem wizerunku firmy, wspiera codzienną pracę zespołu, powinien być elementem strategii marketingowej, ale też w pełni respektować budżet. Tylko wtedy powierzchnia biurowa  jest w stanie realnie pomóc w rozwoju firmy. Na co zwrócić uwagę?

Jednym z najważniejszych elementów wyboru powierzchni biurowej jest lokalizacja. Skomplikowany dojazd, który może się wiązać z godzinami spędzonymi w korku, brak możliwości dojazdu komunikacją miejską, a nawet ryzyko zgubienia się gdzieś w nieznanych częściach miasta nie wróży dobrze. Z jednej strony statystycznie zwiększa ryzyko utraty dobrego pracownika, dla którego codzienny dojazd i powrót z pracy – z początku znośny, z czasem  może stać się uciążliwy. Z drugiej, jeśli potencjalny klient nie może nas znaleźć, bo GPS kieruje go na manowce, realnie tracimy pieniądze. Wybór powierzchni biurowej w centralnych punktach miasta lub w takich, w których istnieje rozbudowana komunikacja miejska i infrastruktura zwiększa szansę na rozwój.

Wybór centralnej lokalizacji, a nawet w tak zwanym COB (Centralny Obszar Biznesu) w naturalny sposób kieruje uwagę najemcy powierzchni biurowej w stronę biurowców. To zdecydowanie propozycja dla tych, którzy stawiają na profesjonalny wizerunek. Sąsiedztwo innych firm – zarówno obecność młodych startupów, jak i marek znanych od lat, jest dużym wizerunkowym plusem dla nowego najemcy. Jest to również szansa na nawiązanie niejednej współpracy, a więc rozwój.

Dokonując wyboru, warto zwrócić uwagę na właściwy metraż. Jednoosobowa działalność czy kilkuosobowa firma może wybrać powierzchnię nawet trzydziestu kilku metrową. Duża korporacja lub firma, która magazynuje swoje produkty, może potrzebować nawet kilkuset metrów kwadratowych. Nie należy zapominać o pomieszczeniach socjalnych, salach konferencyjnych, pokojach managerskich, playroomach czy miejscach parkingowych. Każda branża powinna dokonywać wyboru powierzchni biurowej zgodnie z indywidualnymi potrzebami.

Jednak niezależnie od nich sam budynek, w którym znajduje się biuro, powinien oferować możliwość wyboru pomiędzy układem gabinetowym i open space, gotowe rozwiązania architektoniczne, aranżacyjne i technologiczne, a nawet ekologiczne – np. oszczędzające energię. Udogodnienia takie jak: lobby z recepcją, ochrona i monitoring, miejsca postojowe dla pracowników i gości, ale też szatnie z prysznicami czy rowerownia, a także kantyna – ułatwią codzienne funkcjonowanie pracowników. Istotne jest również otoczenie budynku. Możliwość skorzystania z bankomatu czy usług banku, bliskość urzędów, sklepów czy restauracji to także duży plus.

To elementy, które nie tylko wpływają na wizerunek firmy, ale także na jakość życia pracowników, a co z tym idzie potencjalnie większą kreatywność i chęć do działania, a więc szybszy rozwój.

Istotny jest również wybór powierzchni biurowej, która pozwala na wynajęcie kolejnych pomieszczeń. Dzięki nim firma, rozwijając się, nie traci głównej siedziby, z którą może być kojarzona.

Dokonując wyboru, warto poprosić o indywidualną ofertę dopasowaną do potrzeb i budżetu firmy. Przepłacanie, a co gorsza wynajęcie powierzchni, na którą w dłuższej perspektywie nas nie stać na pewno nie sprzyja rozwojowi firmy.

Masz więcej pytań? Chcesz wynająć biuro? Skontaktuj się z nami, a my odpowiemy na Twoje pytania i przedstawimy najkorzystniejszą dla ciebie ofertę.

Telefon
+48 574 456 004,
+48 606 194 285,
+48 574 456 752
E-mail:
wynajem@mixbiura.pl