Kraków posiada drugi co do wielkości rynek biurowy w Polsce. Potężne zaplecze stolicy Małopolski daje inwestorom i najemcom duży wybór nowoczesnych nieruchomości w rozmaitych punktach, właściwie na terenie całego miasta. Jedną z dzielnic, którą warto uwzględnić w wyborze lokalizacji biura, jest krakowskie Podgórze.

Powiększający się dynamicznie sektor nieruchomości biurowych w Krakowie świadczy o tym, że jest to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc na prowadzenie biznesu. I chociaż samo miasto nie ma wyraźnego centrum o charakterze biurowym, a obiekty skupione są w różnych dzielnicach, niektóre z nich zasługują na szczególną uwagę.

Dzielnica atrakcyjna dla turystów, mieszkańców, przedsiębiorców

W prężnie rozwijającej się XIII dzielnicy Krakowa powstają liczne inwestycje mieszkaniowe, handlowe oraz biurowe. Podgórze położone jest po prawej stronie Wisły na styku obszaru Bramy Krakowskiej, Niziny Nadwiślańskiej, Podgórza Bocheńskiego oraz Pogórza Wielickiego. W przeszłości było ono miasteczkiem, które z czasem zostało wchłonięte w granice miasta, stając się jedną z jego dzielnic i to zdecydowanie dzielnicą wyjątkową. Bliskość Kazimierza, najstarszy kopiec w Krakowie, Rynek Podgórski stanowią nie tylko elementy ciekawe z punktu widzenia turystów czy mieszkańców szukających miejsca na spacery lub niedzielny relaks z rodziną. Atrakcyjna okolica, oferta gastronomiczna – wybór kawiarni i restauracji w dobrej odległości – czy baza hoteli to także atuty ważne z punktu widzenia przedsiębiorców.

Dobra komunikacja ważna dla pracowników, najemców, inwestorów

Niewątpliwą zaletą dzielnicy jest główna arteria Krakowa, rondo Matecznego oraz sukcesywnie udoskonalana infrastruktura i dostępność różnych środków komunikacji miejskiej, zapewniające sprawne połączenie z pozostałymi dzielnicami miasta. I tu znowu Podgórze stanowi zarówno znakomity wybór, jeśli chodzi o mieszkanie – zwłaszcza że okolica uchodzi za bezpieczną – jak i biznes. Tramwaj, autobus, szybkie trasy pozwalają na łatwe przemieszczanie się pracownikom biura, kontrahentom, klientom – wszystkim użytkownikom powierzchni, podwyższając walory obiektu w oczach najemców. Z perspektywy potencjalnych pracowników organizacji wygodny dojazd do pracy czy nawet sąsiedztwo nieruchomości mieszkaniowych to wartość, która składa się na wizerunek potencjalnego pracodawcy.

Podgórze dobre dla biznesu

Ze swobodą możemy nazwać Podgórze najatrakcyjniejszym obszarem Krakowa, w zakresie wynajmu nowoczesnych powierzchni biurowych. Właśnie dlatego tam zlokalizowaliśmy kompleks usługowo-biurowy Wadowicka 8A, obiekt Wielicka 72 oraz Łagiewnicka 33A. Z jednej strony jest to obszar usług komercyjnych (liczne biurowce, centra użyteczności publicznej), z drugiej oferuje sąsiedztwo terenów zabytkowych i rekreacyjnych. W końcu – jest to także obszar chętnie wybierany przez inwestorów i nabywców nieruchomości mieszkaniowych. Można więc powiedzieć, że łączy on wszystkie istotne zalety dzielnicy, w której warto wynająć biuro:

  • dogodna lokalizacja,
  • dobra infrastruktura, zróżnicowane środki komunikacji miejskiej,
  • wygodne, nowoczesne obiekty,
  • bliskość zabytkowej części miasta, obiektów handlowych i rekreacyjnych,
  • oferta gastronomiczna, baza hotelowa oraz nieruchomości mieszkaniowe.
Telefon
+48 574 456 004,
+48 606 194 285,
+48 574 456 752
E-mail:
wynajem@mixbiura.pl