Lokalizacja biura ma znaczenie dla biznesu. Powinna być dopasowana do charakteru działalności, ale też zapewniać komfort dojazdu zarówno klientom czy kontrahentom, jak i pracownikom. Często wspomina się o niej także w kontekście prestiżu. Krakowskie Bronowice to dzielnica, która nie tylko może pochwalić się atrakcyjną lokalizacją dla przedsiębiorstw, ale też ciekawą historią. 

Lokalizacja biura – dzielnica ma znaczenie

Wybór miasta i dzielnicy przy najmie powierzchni biurowej jest jedną z kluczowych decyzji w biznesie. Pod uwagę bierzemy szereg czynników, wśród których dostępność dla klientów, kontrahentów oraz pracowników powinna znajdować się na początku listy. Rozbudowana infrastruktura, bliskość głównych arterii, istotne węzły komunikacyjne pozwalają zarówno na łatwy codzienny dojazd do biura, jak i na spotkanie w siedzibie firmy. Liczy się także możliwość sprawnego przemieszczania się między punktami w mieście. Także otoczenie miejsc rozrywki czy restauracji ma znaczenie, nawet jeśli charakter działalności nie wiąże się ze sprzedażą detaliczną. Punkty gastronomiczne sprzyjają integracji, zwłaszcza jeśli są w bliskiej odległości i można skorzystać z nich po pracy lub w przerwie na lunch. Bliskość hoteli, banków, punktów usługowych czy centrów handlowych to także atrakcyjne otoczenie. A jeśli firma często zaprasza gości z innych miast lub ma charakter międzynarodowy, nie bez znaczenia jest historyczny, zabytkowy czy kulturowy aspekt dzielnicy, w której znajduje się biuro.

Wynajem powierzchni biurowej – czy tylko centrum jest prestiżowe?

Co ciekawe, chociaż utrwaliło się przekonanie, że centrum miasta jest najlepszym miejscem dla prowadzenia biznesu – nie zawsze położenie biura poza ścisłym centrum skazuje działalność na niepowodzenie czy utratę prestiżu. Wszystko zależy od rodzaju świadczonych usług, wspomnianej już komunikacji, ale też standardu samego budynku. Dobra infrastruktura może zapewnić dojazd w inne części miasta w kilka minut, a jednocześnie osadzenie organizacji poza centrum pozwala na zapewnienie większej powierzchni użytkowej dla firmy czy nowoczesnych rozwiązań z zakresu budownictwa ekologicznego. Co więcej, szybki dostęp do dróg wylotowych czy lotniska również może mieć duże znaczenie.

Krakowskie Bronowice – prestiż, komfort, historia

Kraków stanowi drugi najbardziej wpływowy i dynamiczny ośrodek biznesowy w Polsce, co stawia miasto na pozycji jednego z największych rynków biurowych w Polsce. Jest to też miejsce wszechstronne, dostosowane do potrzeb każdego najemcy. Budynki biurowe Bronowice Business Center zlokalizowane przy ulicy Jasnogórskiej w krakowskich Bronowicach to dobry punkt komunikacyjny zarówno dla transportu prywatnego, jak i publicznego (w tym doskonały dojazd do lotniska w Balicach), ale też przestrzeń sprzyjająca rozwiązaniom proekologicznym. To również okolica historycznie znacząca. Współczesne Bronowice stanowią integralną część Krakowa, a jednocześnie na terenach dzielnicy znajdują się pozostałości dawnych fortyfikacji i zabytkowa architektura. Z kolei w Bronowicach Małych – dawniej wsi pod Krakowem – odbyło się słynne wesele Lucjana Rydla z Jadwigą Mikołajczykówną, które w poetyckiej formie zostało uwiecznione przez Stanisława Wyspiańskiego w „Weselu”. Krakowskie Bronowice to dzielnica z historią, ale przede wszystkim – ze względu na swoje atuty – stale wykorzystany potencjał w zakresie inwestycji z sektora nieruchomości biurowych. 

Telefon
+48 574 456 004,
+48 606 194 285,
+48 574 456 752
E-mail:
wynajem@mixbiura.pl