Odpowiednia lokalizacja to jeden z istotniejszych czynników, które bierzemy pod uwagę przy najmie powierzchni biurowych. Nie tylko miasto, ale też dzielnica, wpływają na wygodę korzystania z biura, a ta z kolei przekłada się na sprawne funkcjonowanie biznesu. Liczy się prestiż, okoliczna infrastruktura i dostępność środków komunikacji. Kraków stanowi drugi w Polsce obszar pod kątem atrakcyjności najmu dla firm, a oferta obiektów komercyjnych jest bardzo wszechstronna.    

O zaletach krakowskich dzielnic pod kątem najmu powierzchni biurowych pisaliśmy już wielokrotnie. Drugi co do wielkości rynek biurowy w Polsce i potężne zaplecze obiektów pod najem to przede wszystkim swoboda wyboru dla firm. Nowoczesne nieruchomości w rozmaitych punktach miasta, właściwie na całym jego terenie, pozwalają wybrać biuro pod potrzeby konkretnego biznesu.

Lokalizacja idealna, czyli dopasowana do potrzeb biznesu

Chociaż niektóre dzielnice miasta uważane są za lepsze, bardziej prestiżowe, tak naprawdę wiele zależy od potrzeb konkretnego biznesu. Biura na Starym Mieście cieszą się sporą popularnością ze względu na atrakcyjną zabudowę, bliskość zabytków, bogatą ofertę gastronomiczną i rozrywkową. Tu komunikacja miejska ułatwia przejazdy nie tylko turystom, ale też pracownikom biura. Krakowskie Stare Miasto jest lokalizacją prestiżową, więc także lokalizacja siedziby w takiej dzielnicy świadczy o prestiżu firmy.

Prężnie rozwijającą się dzielnicę Krakowa stanowi Podgórze. Bliskość Kazimierza, najstarszy kopiec w Krakowie i Rynek Podgórski to nie tylko elementy atrakcyjne turystycznie, ale też ważne dla osób szukających spokojnego miejsca do zamieszkania. Bliskość komunikacji, baza hoteli i obiektów gastronomicznych jest atutem również dla potencjalnych najemców i pracowników biura.

Bronowice to dzielnica z historią, kiedyś miasteczko, dziś integralna część Krakowa. Pozostałości dawnych fortyfikacji i zabytkowa architektura nadają klimat okolicy. Chociaż nie jest to centrum miasta, ani jego najbardziej turystyczna część, stale wykorzystuje się potencjał Bronowic w zakresie inwestycji z sektora nieruchomości biurowych. Z drugiej strony fakt, że obszar znajduje się nieco na uboczu, ale gwarantuje szybkie połączenie z centrum, dworcem kolejowym i autobusowym czy Lotniskiem Balice, pozwala na realizację projektów biurowców, które spełnią wymagania np. międzynarodowych korporacji i biznesów krajowych z siedzibami ulokowanymi w wielu polskich miastach.

Pogórze, Stare Miasto czy Bronowice – każda dzielnica ma swoje zalety

Każda z tych dzielnic i każdy znajdujący się w niej obiekt biurowy może zaoferować najemcom coś innego. Biurowce klasy A – Bronowice Business Center – to nowoczesne budynki, w których zastosowano rozwiązania proekologiczne. Budynek przy ulicy Halickiej 9 to możliwość wynajęcia biura w jednej z najbardziej znanych dzielnic w Polsce, bliskość Wawelu, Kazimierza czy modnego Zabłocia. Z kolei budynki, które znajdują się na Podgórzu – a dokładniej przy ulicach: Wadowickiej 8 A, Wielickiej 72 oraz Łagiewnickiej 33 A to bliskość głównej arterii komunikacyjnej miasta i sąsiedztwo inwestycji mieszkaniowych atrakcyjnych dla pracowników.

Telefon
+48 574 456 004,
+48 606 194 285,
+48 574 456 752
E-mail:
wynajem@mixbiura.pl