Dzielnica ma znaczenie, czyli biuro na Starym Mieście w Krakowie

Dzielnice z historią to nie tylko rynki otoczone zabytkową zabudową, ale też restauracje, kawiarnie, punkty handlowo-usługowe, rozbudowana komunikacja, która gwarantuje łatwy dojazd. Stare części miasta przyciągają nie tylko turystów, ale też przedsiębiorców – a lokalizacja biura w takiej okolicy ma istotne zalety.

Wynajem biura w zabytkowej dzielnicy – czy warto?

Stare Miasto w Krakowie jest jednym z najpiękniejszych i najważniejszych historycznie miejsc w Polsce. Stanowi serce miasta i przyciąga turystów nie tylko z innych zakątków kraju, ale praktycznie z całego świata. Stąd wiele firm szuka powierzchni biurowych właśnie w tej dzielnicy. Biura w tej części Krakowa cieszą się popularnością, ze względu na atrakcyjny charakter sąsiadującej zabudowy, bliskość zabytków, centrów biznesowych, ale też bogatą ofertę gastronomiczną i rozrywkową. Liczne przystanki komunikacji miejskiej ułatwiają dojazd pracownikom biura, a odpowiedni standard budynku podnosi komfort pracy. Jednak dzielnica Stare Miasto to prestiż sam w sobie, więc także lokalizacja siedziby w tej dzielnicy świadczy o prestiżu firmy.

Biuro na Starym Mieście w Krakowie – komfort i prestiż przy Halickiej 9

Inwestycja przy Halickiej 9 zlokalizowana jest w jednej z najstarszych części Krakowa, na obrzeżach Kazimierza i na granicy dzielnic Stare Miasto i Grzegórzki. Rynek Główny, Zamek Królewski na Wawelu, zielone tereny rekreacyjne nad Wisłą to punkty, które mówią same za siebie. Położenie pozwala na łatwe korzystanie z bogatej krakowskiej oferty handlowo-usługowej, lokali gastronomicznych czy hoteli. Liczne przystanki autobusowe i tramwajowe w okolicy czy sprawny dojazd samochodem do dworca kolejowego Kraków Główny oraz lotniska im. Jana Pawła II w Balicach, dzięki bliskości głównych arterii sprawiają, że jest to miejsce korzystne zarówno z perspektywy pracowników, jak i gości czy kontrahentów, również tych spoza granic Polski. Coraz więcej osób ceni sobie również czas oszczędzony na przemieszczaniu się do miejsca pracy, więc taką lokalizację biura postrzega się podczas aplikacji jako ważną zaletę.

Budynek przy Halickiej 9 znajdujący się w pierzei ulicy wyróżnia rząd wąskich i gęsto osadzonych okien. Posiada 5 kondygnacji naziemnych i powierzchnię całkowitą 2300 m2; w obiekcie znajduje się winda, monitoring, ochrona, przy budynku do dyspozycji najemców są naziemne miejsca parkingowe.

Wynajem biura w dzielnicy Stare Miasto w Krakowie to wybór dla tych organizacji, którym zależy na wizerunku. Także dla tych biznesów, w których odbywa się wiele spotkań, a bliskość zaplecza gastronomiczno-hotelowego stanowi logistyczne ułatwienie, ze względu na kontakty międzynarodowe. Biuro w takiej lokalizacji powinna też rozważyć każda firma, która chce przyciągnąć pracowników do pracy stacjonarnej. Choć właśnie ze względu na lokalizację w historycznej dzielnicy Krakowa budynek nie należy do najnowocześniejszych i posiada kategorię B, gwarantuje rozwiązania, które zadbają o komfort najemcy. Odpowiednia aranżacja z przeszkleniami, a więc dużą ilością naturalnego światła i ergonomicznymi rozwiązaniami to podstawa dobrych projektów z myślą o well-beingu kadry. Jednocześnie bliskość restauracji, kawiarni, oferty rozrywkowej sprzyja integracji zespołów, ale stanowi też wygodę dla osób, które nie tylko w czasie lunchu, ale i po pracy chcą wykorzystać atuty miasta.

Telefon
+48 574 456 004,
+48 606 194 285,
+48 574 456 752
E-mail:
wynajem@mixbiura.pl