Garaż rodziców. Mieszkanie. Przestrzeń coworkingowa. Własne biuro. Jak dobrze wiemy z wielu success stories, jeśli pomysł jest dobry, to gdzie prowadzimy działalność, nie ma większego znaczenia. Jak pokazują ostatnie miesiące, świetnie radzimy sobie także, pracując zdalnie. Jednak te same success stories pokazują również, że z czasem, jeśli firma się rozwija, wynajem biura staje się koniecznością. Dlaczego warto wybrać miejsce na biuro w biurowcu?

Siedziba firmy to miejsce kreatywnej i fizycznej pracy, miejsce spotkań pracowników i klientów, miejsce rozwoju. Obecnie przedsiębiorca może wybierać z wielu opcji. W przypadku jednoosobowej działalności czy firmy kilkuosobowej takie rozwiązania jak biuro wirtualne, przestrzeń coworkingową, własne lub wynajęte mieszkanie, lub lokal użytkowy w budynku mieszkalnym mogą spełniać taką funkcję. Jednak, kiedy firma zaczyna się rozwijać, a więc zatrudniać pracowników, aby tworzyć kolejne działy i zespoły – burze mózgów w kawiarni przestają zdawać egzamin. Potrzebna jest przestrzeń, która będzie wspierać ten rozwój i reprezentować markę. Inspirować pracowników i klientów, którzy zamiast spotkań online będą mogli odwiedzić siedzibę firmy.


Przedsiębiorcy coraz rzadziej decydują się na budowę własnego biura, chętniej spoglądając w stronę wynajmu powierzchni biurowej w biurowcu. Nic dziwnego. Takie rozwiązanie przynosi wiele korzyści.

Wynajem powierzchni biurowej w biurowcu to gotowe rozwiązania architektoniczne, aranżacyjne i technologiczne, a coraz częściej ekologiczne – np. oszczędzające energię – dostosowane do aktualnie obowiązujących przepisów. Najemca otrzymuje dedykowaną ofertę dopasowaną do swoich potrzeb, a także szereg udogodnień takich jak konkurencyjna lokalizacja gwarantująca sprawna komunikacja i centralne położenie, sąsiedztwo galerii handlowych, restauracji, urzędów czy banków, a także dedykowane miejsca postojowe dla pracowników i gości, szatnie z prysznicami, rowerownie, kantyny itd. Nie bez znaczenia jest także lobby z recepcją w budynku, całodobowa ochrona i monitoring – dzięki takim drobiazgom firma wygląda profesjonalnie.

Sama powierzchnia biurowa również jest dostosowana do konkretnej branży i pozwala na swobodną aranżację. Może być to zatem biuro typu gabinetowego, open space lub typu mieszanego. Mieć wydzielone części wspólne, sale konferencyjne, playroomy czy sale managerskie lub przestrzeń magazynową. Pisząc o aranżacji powierzchni, warto podkreślić, że wynajem biura w biurowcu to także niezwykle ważna dla firm możliwość wynajęcia kolejnych pomieszczeń. Dzięki temu, jeśli zajdzie taka potrzeba, firma pozostaje w tym samym miejscu, umacniając swój wizerunek i nie grożą jej częste uciążliwe przeprowadzki. To sama reguła obowiązuje w sytuacji, kiedy po jakimś czasie okaże się, że wynajęta powierzchnia jest zbyt duża – przeprowadzka za ścianę do mniejszego biura nie powinna stanowić problemu.

Co również istotne, wynajmując biuro w biurowcu, firma zyska wielu sąsiadów. Z jednej strony może to mieć pozytywny wpływ na wizerunek. Z drugiej są to również potencjalni klienci czy partnerzy biznesowi, którzy pozytywnie wpłyną na dalszy rozwój.

Masz więcej pytań? Chcesz wynająć biuro? Skontaktuj się z nami, a my odpowiemy na Twoje pytania i przedstawimy najkorzystniejszą ofertę.

Telefon
+48 574 456 004,
+48 606 194 285,
+48 574 456 752
E-mail:
wynajem@mixbiura.pl