Well-being pracownika – kryterium jakości, które do niedawna charakteryzowało jedynie duże organizacje i najbardziej nowoczesne biura, teraz staje się w biznesie standardem. Dobrostan to więcej niż ergonomiczne miejsce pracy. To środowisko biurowe, które pozwala utrzymać zdrowie fizyczne i komfort psychiczny oraz, co się z tym wiąże, stałą efektywność. Jak aranżacja biura w praktyce wpływa na well-being kadry? Jak osiągamy te założenia w naszych realizacjach?

Czym jest well-being pracownika?            

Angielskie well-being można oddać przez polskie słowo dobrostan. Oznacza ono szeroko pojęte dobre samopoczucie, fizyczny i emocjonalny komfort, na który składają się: zdrowie, energia do działania, odczuwanie zadowolenia czy odporność na stres. Satysfakcja z wykonywanej pracy i motywacja, ale też radość z relacji z innymi, również oddziałują na naszą kondycję. Wszystkie te elementy obecne są nie tylko w życiu prywatnym, ale też zawodowym. Środowisko biurowe ma znaczący wpływ na utrzymanie dobrego samopoczucia pracowników, a ponieważ przekłada się ono na efekty biznesowe, nic dziwnego, że najlepsze aranżacje uwzględniają kryteria well-beingu.

Biuro w duchu well-beingu – postulat biznesów i pracowników

Well-being jest ważnym postulatem zarówno ze strony pracowników, jak i organizacji. Zwłaszcza młode pokolenie oczekuje od firm benefitów pozafinansowych i przystępując do rekrutacji, ma w tej kwestii swoje oczekiwania. Z drugiej strony firmy, które chcą przyciągać talenty i zapewnić sobie mocną kadrę, wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom. Co więcej, świadomość związana ze zdrowiem fizycznym i emocjonalnym zmienia się – także w biznesie. Okres pandemii przyczynił się do tej zmiany. Inwestycja w samopoczucie pracownika, w tym w aranżację miejsca, w którym przebywa przez wiele godzin w ciągu dnia, to inwestycja długoterminowa w interes firmy. Między innymi dobre zaprojektowanie biura, zaowocuje mniejszą absencją, lepszą motywacją, kreatywnością i produktywnością zespołów. Dlatego w naszych aranżacjach:

  • dostosowujemy projekt do wymagań klienta, który zna potrzeby swojej kadry,
  • współpracujemy z doświadczonymi architektami, którzy kierują się w projektach obecnymi trendami, ale zawsze uwzględniają przy tym wymogi formalno-prawne,
  • jesteśmy na bieżąco: stosujemy nowoczesne rozwiązania i materiały najwyższej jakości.

Well-being – standard nowoczesnych biur

Biura, w których projektowaniu uwzględnia się potrzebę well-beingu pracowników, mają dobry klimat. Nawet jeśli utrzymane są w minimalistycznej stylistyce, zawsze znajdą się tam nie tylko wygodne biurka, ale też fotele, tkaniny czy elementy, które poza posiadaniem walorów funkcjonalnych, są także przyjazne dla oka. Dzięki temu zarówno pracownicy, jak i goście, czują się tak dobrze jak w domu. Efekt ten pozwala osiągnąć między innymi zielona roślinność, w tym tzw. wertykalne ogrody.

Istotne znaczenie dla naszego samopoczucia ma nie tylko obecność żywych roślin, ale też odpowiednie doświetlenie pomieszczeń. Duże przeszklenia zapewniają dostęp naturalnego światła do wnętrza, a systemy rolet – możliwość kontrolowania poziomu nasłonecznienia wnętrza do potrzeb pracowników.

Silnym trendem w projektowaniu są także strefy relaksu oraz duże zaplecza kuchenne – bardzo często stają się one miejscem mniej formalnych rozmów o charakterze służbowym. Odpowiednio zaplanowane, sprzyjają swobodnej wymianie poglądów i doświadczeń. W nowoczesnych biurach planuje się przestrzenie o zróżnicowanym charakterze – zarówno powierzchnie typu open space, jak i miejsca do pracy indywidualnej, ale też znakomicie wyposażone, multimedialne sale konferencyjne, które nie tylko umożliwiają korzystanie podczas pracy z najnowszych technologii, ale też dobrze wpływają na kreatywność zespołu.          

Telefon
+48 574 456 004,
+48 606 194 285,
+48 574 456 752
E-mail:
wynajem@mixbiura.pl